Védjük a természetet! Gyakorlati útmutatók: közúti infrastruktúra, szélerőművek és törpevízerőművek

A civilizáció kényelméből fakadóan nagy nyomást gyakorolunk a természetre és erőforrásaira. Melyek ennek a következményei? Élőhelyek feldarabolódása, megsemmisülése, természetes ökoszisztémák, tájak és vadállatok populációinak eltűnése. Ezen tünetek okai nagyon változatosak és legtöbbször nem irányíthatóak, egyre több ember-természet konfliktust eredményezve.

A WWF Duna-Kárpátok romániai programjával, a szebeni Ecotur Egyesülettel, a ProPark Alapítvánnyal együtt (az EPC környezetvédelmi tanácsadóval együttműködve), a Milvus Csoport irányítása alatt három gyakorlati útmutató került kidolgozásra: közúti infrastruktúrára illetve a törpevízerőművek és szélerőművek létrehozására.

Az útmutatók elsősorban azoknak szólnak, akik az említett szektorokban dolgoznak és a természetre gyakorolt negatív hatásokat szeretnék elkerülni vagy csökkenteni, vagyis: projekt tulajdonosok, tervezők/építészek, környezetvédelmi szakértők, környezetvédelmi hatóságok, védett területek adminisztrátorai/gyámjai, természetvédelmi civil szervezetek és természetesen a nagyközönség.

Az útmutatók 2013- 2016 során lettek kidolgozva „A Natura 2000 és a vidékfejlesztés Romániában” projekt keretében, melynek kedvezményezettje a WWF Duna-Kárpátok romániai programja, és a Svájc – Románia Együttműködési Program keretében lett finanszírozva.

Az útmutatók itt tölthetők le:  
Közúti infrastruktúra (RO)
Törpevízerőművek (RO)
Szélerőművek (RO)

Szóljon hozzá