Felfedezzük a természetet, fejlesszük a készségeket

Figyelmes szempárok követték Miholcsa Andrea oktatót, amint különböző csőrtípusokat szemléltetett képek és egyéb oktatási segédeszközök segítségével. A marosvásárhelyi Fecske Óvoda diákjai már egészen jól ismerik a Milvus Csoport természeti neveléses tevékenységeit, hiszen ők rendszeresen igénybe veszik ezeket a tevékenységeket és ez meg is látszik az alig pár éves gyerekek tudásán. Már sok madárfajt felismernek képekről és azt is tudták, hogy melyik kontinensről tértek vissza a gólyák.

De miért fontos a madárvilágban előforduló csőrtípusok megismerése? Elég, ha a füstifecske apró, a pelikán bőrlebenyes, vagy a rétisas kampós csőrére gondolunk, hogy lássuk a jelentős eltéréseket. Az alkalmazkodás jeleit figyelhetjük meg, amelyek utalnak az elfogyasztott táplálék típusára. A változatos csőrtípusok lehetővé teszik a táplálékforrások hatékony eloszlását.

A gyerekek gyakorlati tevékenységek során tapasztalhatták meg a csőrtípusok közötti különbségeket. Nagyfokú koncentrációra volt szükség ahhoz, hogy magokat, rovarokat, „férgeket” vagy rákocskákat gyűjtsenek. A kéz, ujjak és szem finoman összehangolt mozgásának köszönhetően sikeresen teljesítették a feladatot. Tevékenységünk fejleszti a finommotorikát, amely elengedhetetlen az írástanuláshoz.

Szóljon hozzá